5 Najdrahších káv na svete | Kofi.sk
black ivory najdrahsia kava na svete v ciernom baleni

5 Najdrahších káv na svete

4.9
(63)

V určitých situáciách je hodnota šálky kávy nevyčísliteľná. Vo svete existuje obrovské množstvo rôznych druhov káv, ktoré sa nelíšia len kvalitou, chuťou, ale aj cenou. V obchodoch nájdeme podradnejšie kávy za nízku cenu, ale aj kávy pre pravých gurmánov, za ktoré si poriadne priplatíme. Poďme sa spoločne pozrieť na momentálne 5 najdrahších káv na svete.

Black Ivory Coffee 

  • Viac ako 1000€ za kilogram

Táto káva pochádza z Thajska a jej zloženie tvorí výhradne arabika. Jej výroba prebieha podobne ako cibetková káva, avšak kávu konzumujú slony a nie cibetky. Tráviacim procesom žalúdočné kyseliny slonov rozkladajú bielkoviny a tým pridávajú káve charakteristickú a výraznú chuť a arómu. Jedna šálka kávy by vás vyšla takmer na 50 eur a tým si momentálne drží prvé miesto v rebríčku najdrahších káv.

Finca El Injerto

  • 1000€ za kilogram

Na výrobu tejto kávy pochádzajúcej z kávovej krajiny Guatemala, sa používajú nevšedne malé kávové zrná, ktoré v sebe skrývajú silnú arómu. Zrná sú ručne zbierané, keď dosiahnutú požadovanú zrelosť. Po čistení zŕn čistou prírodnou vodou sú vo vode uložené po dobu 24 hodín. Sušené sú pod holým nebom vďaka silnému guatemalskému slnku. Aj napriek vysokej cene si táto káva našla vo svete veľa fanúšikov.

Hacienda La Esmeralda

  • 650€ za kilogram

Hacienda La Esmeralda sa posledné roky preslávila po celom svete. Vyhrala množstvo súťaží a tým sa zapísala do povedomia širokej kávovej komunity. Je pestovaná v tieni stromov guava na úpätiach pohoria Baru v Paname. Fantastická chuť a bohatá aróma jej zabezpečili tretie miesto v rebríčku najdrahších káv sveta.

Kopi Luwak – cibetková káva

  • 350€ za kilogram

Kto by nepoznal cibetkovú kávu. Svoju slávu nadobudla hlavne kvôli kontroverznosti výrobného procesu, pri ktorom cibetky zjedia čerstvé kávové zrná, ktoré sú následne vyberané z ich exkrementov. Tráviaci proces obohacuje zrná o plnšiu a výraznejšiu chuť tak ako aj pri Black Ivory. Vo svete je jednou z najznámejších káv a milovníci kávy sú za ňu ochotní zaplatiť závratné sumy.

Saint Helena Coffee

  • 150€ za kilogram

Saint Helena bola najobľúbenejšou kávou Napoleóna Bonaparte. Je pestovaná na ostrove v atlantickom oceáne Svätá Helena, odkiaľ pochádza aj pôvod jej mena. Vyznačuje sa karamelovou chuťou s náznakmi citrusov. Jej vysokú cenu zapríčiňujú hlavne vysoké náklady pestovania a vývozu do ostatných krajín. Keď ju obľuboval Napoleón tak musí stáť ozaj za to. Čo myslíte? 🙂

Cibetková káva je možno najznámejšia káva na svete, ale už nie je najdrahšia. Samozrejme, existujú kávy obohatené o jedlé zlato a podobné vychytávky, ktorých cena ďaleko prevyšuje prvé miesto v našom rebríčku. My sme sa zamerali na druhy kávy, ktoré sú vzácne samé o sebe bez pridanej hodnoty v podobe drahých kovov alebo luxusných obalov. Ochutnali ste niekedy podobnú kávovú špecialitku? Podeľte sa o to s nami v komentároch.

Ohodnoť článok

Výsledok 4.9 / 5. Počet hlasov: 63

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Žiadne komentáre

Napísať komentár