Recept: Domáca kávová zmrzlina | Kofi.sk
hotova domaca kavova osviezujuca zmrzlina

Recept: Domáca kávová zmrzlina

5
(40)

Leto sa nám pomaly, ale isto blíži a my máme pre vás skvelý a jednoduchý recept, ktorým zaiste ohúrite či už svoju polovičku, návštevu alebo rodinu. Táto domáca kávová zmrzlina je extrémne rýchla a jednoduchá. Potrebujete na ňu len zopár základných surovín.

Suroviny

  • 2x Šľahačková smotana 33% 250ml
  • 1x Biela čokoláda
  • 1x Kondenzované mlieko (Salko)
  • Instantná káva

suroviny na vyrobu kavovej zmrzliny

Postup

Vo väčšej miske zmiešame dve šľahačkové smotany a kondenzované mlieko. Odporúčame použiť Salko. Lacnejšie varianty s nižším obsahom tuku a cukru nie sú na tento recept vhodné. My však máme Coop kondenzované mlieko odskúšané a má približne také iste hodnoty ako Salko, takže výnimočne použijeme to.

suroviny cokolada mlieko na vyrobu kavovej zmrzliny pri priprave

V ďalšej miske si rozpustíme bielu čokoládu. Do poháru dáme 3-4 čajové lyžičky instantnej kávy a zalejeme asi 0,4 dcl vody. Dobre premiešame čím nám vznikne kávový “extrakt”. Čokoládu primiešame do smotany s mliekom a nakoniec primiešame kávový extrakt, ktorý nám dotvára kávovú chuť v zmrzline.

mixovanie surovin na vyrobu kavovej zmrzliny

Zmes šľaháme asi dve minúty, potom ju vylejeme do finálnej mrazuvzdornej nádoby. Je možné použiť starú nádobu z kupovanej zmrzliny alebo obedár. Nádobu umiestnime samozrejme do mrazničky. Po hodine a pol v mrazničke zmes premiešame, čím sa zbavíme napenenej vrchnej vrstvy na zmrzline. Tento recept odporúčame robiť večer pred spaním, keďže čakanie na finálne ľadové osvieženie je naozaj ťažké. Takto sa ráno zobudíte do nového dňa s poriadnou dávkou zmrzliny. 😀

surova kavova domaca zmrzlina v plastovej miske

Tento recept je možné upraviť podľa svojich preferencí. Ak namiesto kávového extraktu použijete čokoládu navyše, budete mať skvelú domácu čokoládovú zmrzlinu z pravej čokolády. Použiť sa dá akékoľvek ovocie či už banán, jahoda, citrón, ale aj zelenina ako napríklad melón.

Náš tajný tip je pridať do zmrzliny Oreo keksíky, vaše deti zabudnú že existuje zmrzlináreň a budú chcieť už len tú vašu. Dúfame, že náš recept vám bude chutiť a schladí vás v nasledujúcich horúcich letných dňoch. 🙂

hotova domaca kavova zmrzlina z domacich surovin

Ohodnoť článok

Výsledok 5 / 5. Počet hlasov: 40

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

1Komentár
  • Dingo
    Publikované 12:22h, 29 apríla Odpovedať

    Skvele 🙂

Napísať komentár