Kávové kapsule s bohatou chuťou | Kofi.sk
kávové kapsule

Kávové kapsule s bohatou chuťou

5
(4)

Či doma, alebo v práci, všetci si užívame, keď sa v miestnosti rozvinie aróma čerstvo pripravenej kávy. Niekedy nám ju stačí len zacítiť, a hneď máme silu podávať lepšie výkony. Ako sa však prispôsobiť chuti ostatných a nemať pritom skrinky preplnené rôznymi baleniami kávy? Vyskúšajte to s kávovými kapsulami.

Jedna káva pre všetkých

Určite viete, ako veľmi vieme byť vyberaví, čo sa týka jedla a nápojov, a v prípade kávy to platí dvojnásobne. Jeden pije zalievanú, ďalší rozpustnú, tretí do úst nevloží nič, čo nie je pripravené profesionálne a strojom. Ako by to však vyzeralo na našich pracoviskách, keby si  svoje preferované značky kávy nosil každý sám alebo by k nám chodili na návštevu známi a odmietali piť našu kávu, pretože ju nemajú radi? Našťastie je tu riešenie, ktoré ulahodí každému. S kávovými kapsulami môžete pripraviť kávu rýchlo, hygienicky, odborne a tak, aby nápoj chutil aj najväčším hundrošom. Kávovary na kapsule sa vďaka praktickým rozmerom zmestia do malej kuchynky v zamestnaní aj v paneláku. Ovládajú sa jednoducho, takže na prípravu kávy z kapsúl nepotrebujete špeciálne školenie. Stačí si zakúpiť jeden druh kvalitnej kávy, ktorý si ostatní dochutia podľa vlastných predstáv, či už pridaním cukru, alebo mlieka či šľahačky. Samozrejme, vyberať sa dá aj spomedzi takých kávových kapsúl, ktoré obsahujú mlieko v sebe alebo v osobitej kapsule. Niektoré môžu obsahovať aj cukor alebo rôzne druhy príchutí ako vanilka, oriešky, čokoláda a pod. Ochutené druhy kávy zoženiete ako pre kávovary so systémom Nespresso, tak i pre kávovary Nescafé Dolce Gusto. Existujú aj ekologické druhy kávových kapsúl, tzv. ekologické pody. Nápoje z nich sa dajú pripraviť aj v pákových kávovaroch, ktoré nám bežne pripravujú kávu z čerstvo namletej kávy.

Kávové kapsule s rôznou silou

Pri výbere tej správnej kávy sa orientujeme na základe druhu kávy (arabika, robusta a pod.), ale jednoznačne aj podľa jej intenzity. Niekto kávu obľubuje pre jej silu, iný si skôr pochutnáva na jej chuti a postačí mu aj slabšia dávka kofeínu, ďalší zasa kofeín nevyhľadáva alebo ho má zakázaný (chorí ľudia, tehotné ženy, mladiství…), a tak volí druh kávy bez kofeínu. Našťastie, i svet kávových kapsúl nám toho ponúka dosť na výber. Keď sme maškrtní a máme chuť vždy na niečo iné, môžeme si doma vytvoriť vlastnú zásobu kávy a rozhodovať sa podľa nálady, únavy alebo chuti. Širokou ponukou nápojov sa zaiste zavďačíte aj svojim hosťom. Nielenže dostanú, čo skutočne milujú, ale takisto majú istotu, že bude ich nápoj pripravený rýchlo a hygienicky. A vy ako hostitelia nemusíte pri príprave kávy a následnom upratovaní neporiadku stráviť v kuchyni desať minút, miesto toho ju môžete pripraviť za minútu a venovať sa svojej návšteve.

Ohodnoť článok

Výsledok 5 / 5. Počet hlasov: 4

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Žiadne komentáre

Napísať komentár