Recenzia a skúsenosti s DeLonghi ECAM 22.110 B | Kofi.sk
delonghi ecam recenzia

Recenzia a skúsenosti s DeLonghi ECAM 22.110 B

4
(47)

Každý milovník kvalitnej kávy má svoj obľúbený kávovar. Môže sa však stať, že sa ten váš starý pokazil alebo už nespĺňa vaše požiadavky. Možno ste iba začiatočníkom vo svete kávy a neviete, ktorý by bol pre vás ten pravý. Na trhu je množstvo značiek a nejeden z nás sa v nich môže stratiť. My sme pre vás vybrali jeden, na ktorý sa pozrieme bližšie. Recenzia kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B vám pomôže rozhodnúť sa a možno práve DeLonghi bude tou vašou značkou.

Prečo si vybrať kávovar DeLonghi ECAM 22.110B?

Ako každý produkt, aj kávovar DeLonghi ECAM má svoje plusy a mínusy. Váš výber bude určite záležať na konkrétnych preferenciách. Na testovanom kávovare sme si všimli, že je ideálnym riešením pre tých, ktorí majú radi mletú kávu, ale aj zrnkovú. Tento stroj zvláda obe možnosti a aj keď je káva z čerstvých zŕn výraznejšia a voňavejšia, výrobcovia nezabudli ani na milovníkov mletej kávy.

S mletím kávy prichádza na paškál aj hlučnosť kávovaru. Skúsenosti s DeLonghi napovedajú o tom, že ide o tichý kávovar, nie však úplne bezhlučný. Síce počujete mixovanie zŕn, kávovar je však oveľa tichší ako jeho konkurenti. Ak teda milujete kávu hneď po prebudení, keď ešte všetci spia alebo po neskorom návrate z práce, kávovar DeLonghi ECAM bude pre vás skvelou voľbou.

Ďalšia výhoda kávovaru DeLonghi ECAM opäť súvisí s mixovaním zŕn. Mixér zŕn je priamo zabudovaný do kávovaru, vďaka čomu je celý proces výrazne uľahčený. Aj keď je táto charakteristika už skoro samozrejmosťou, stále na trhu nájdete veľa strojov, ktoré majú obe súčasti oddelené. DeLonghi ponúka efektívne mixovanie v až
13 nastaveniach, takže si môžete pripraviť kávu presne podľa vašich preferencií.

A čo je podľa nás najväčšou výhodou kávovaru od značky DeLonghi ECAM?

Je to jeho úžasná schopnosť pripraviť dve šálky kávy naraz! Ak si chcete teda pripraviť silnú kávu na ráno a ľahší kávový nápoj na neskôr, môžete to urobiť naraz. Túto charakteristiku oceníte aj vtedy, keď máte návštevu a môžete tak pripraviť dve kávy naraz. Výrobcovia teda naozaj mysleli na milovníkov kávy.

Skúsenosti s DeLonghi ECAM

Po používaní kávovaru DeLonghi ECAM sme prišli na niekoľko rád a aj chýb, ktoré však nie sú obrovské. Prvou radou bude to, aby ste stroj využívali aj na výrobu „vysokých“ nápojov, pretože práve na tieto je dokonalý! Vaša šálka kávy tak nemusí byť nudná a vy si tak môžete doma pripraviť akýkoľvek kávový nápoj.
Naučili sme sa aj to, že je lepšie používať teplejšie poháre, hrnčeky a šálky.

Pri používaní teplých nádob si káva uchová svoju teplotu dlhšie a vy si tak môžete vychutnať teplú kávu počas celej jej konzumácie. Jednoducho ohrejte šálku v mikrovlnnej rúre alebo do nej nalejte teplú vodu a vylejte.
Nezabúdajte na to, aby ste mali pod strojom neustále umiestnený pohár, do ktorého budú kvapkať zvyšky vody či kávy. Je jednoduchšie vyprázdniť pohár ako čistiť celý zásobník.
Jednou z malých nevýhod bolo to, že sa mlieko ohreje pomalšie ako pri iných kávovaroch. Ak teda očakávate expresne rýchle zohriatie či pripravenie mlieka do kávy, môžete byť sklamaný. Príprava kvalitnej šálky kávy však niečo trvá a každý naozajstný milovník tohto nápoja je ochotný si počkať. Problémom to môže byť ráno.

Kde kúpiť


Vývoj ceny produktu


Záver recenzie

Keď vezmeme do úvahy všetky plusy a mínusy, ktorými sa zaoberala naša recenzia DeLonghi ECAM 22.110 B, tento kávovar je vo všeobecnosti veľmi dobrou voľbou pre vašu šálku kávy. Ponúka veľmi zaujímavé riešenie, ktoré je spojením vysokej kvality a dostupnej ceny. Jednoduché ovládanie kávovaru umožní prácu s ním aj deťom či starším ľuďom. Ak milujete mletú kávu alebo zrnkovú kávu, kávovar DeLonghi ECAM myslí na oba typy milovníkov kávy. Nie je síce úplne bezhlučný, mletie a príprava kávy je však tichá a na oveľa lepšej úrovni, ako väčšina jeho konkurentov na trhu.

Obrovskou výhodou, ktorú oceňujem ja a ktorá poteší aj vás je možnosť prípravy dvoch šálok kávy naraz. Kávu pripravíte rýchlo, jednoducho, bez budenia ostatných a aj pre návštevy.

Nevýhodou môže byť pre netrpezlivých to, že je ohrievanie mlieka o čosi pomalšie, ako zvyčajne. Zásobník na kvapkajúcu vodu a kávu sa tiež naplní rýchlo, vyriešite to však podložením pohára, ktorý stačí iba vyliať.
Stroj je vhodný aj pre začiatočníkov a tých, ktorí svet kávy iba objavujú, no chcú si ju pripraviť sami. Cena je tiež veľmi príťažlivá a na internete nájdete často naozaj výhodné ponuky.

Celkový pohľad na kávovar DeLonghi ECAM je u nás pozitívny a rozhodne vám ho odporúčame. Stačí si ho kúpiť, začať tvoriť a vychutnávať si najrôznejšie druhy a typy kávy v najrozličnejších prevedeniach.

Ohodnoť článok

Výsledok 4 / 5. Počet hlasov: 47

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

DeLonghi ECAM 22.110 B

8.4

Cena

8.0/10

Údržba

7.0/10

Použiteľnosť

9.0/10

Hluk

9.0/10

Výkon

9.0/10

Výhody

  • Pomer kvalita a cena
  • Možnosť robiť dve kávy
  • Na zrnkovú aj mletú kávu
  • Hlučnosť
  • Zabudovaný mixér zŕn

Nevýhody

  • Pomalý ohrev mlieka

2 komentáre

Napísať komentár