Recept: Kávové energetické tyčinky bez pečenia | Kofi.sk
kavove tycinky veganske energeticke na taniery

Recept: Kávové energetické tyčinky bez pečenia

5
(122)

Každého občas zastihne únava a potrebuje rýchlo dobiť baterky. Poznáte to, niekam sa ponáhľate, vaša energia je na dne a nemáte čas nazvyš, aby ste si dali kávu niekde v kaviarni. Veľa ľudí v takýchto prípadoch siahne po káve z obchodu alebo z automatu, prinajhoršom po Red Bulle. Prinášame vám jednoduchý recept na kávové energetické tyčinky, ktoré vás dobijú energiou a môžete ich nosiť so sebou prakticky kdekoľvek. Suroviny a zloženie tyčiniek si môže upraviť každý podľa seba, fantázii sa medze nekladú.

SUROVINY

  • Ovsené vločky
  • Javorový sirup
  • Cereálie (My sme použili Lion od Nestlé)
  • Káva
  • Arašidové maslo

VOLITEĽNÉ

  • Oriešky, čokoláda, sušené ovocie, agávový sirup, kokosový olej, proteínový prášok

POSTUP

Ovsenné vločky sme si v mixéri rozmixovali takmer na prášok. Nahradíme nimi múku, ktorá sa nachádza vo väčšine podobných receptov. Ďalej si rozmixujeme kávové zrná našej najobľúbenejšej odrodovej kávy a spolu s cereáliami ich primiešame ku vločkám. Pomer surovín je približne 1:1:1. Ak si ale želáte, aby vaše tyčinky boli menej silné a obsahovali menej kofeínu, kávy uberieme. My máme radi výraznú kávovú chuť a poriadny povzbudivý efekt, takže dodržiavame pomer 1:1:1.

Do zmesi pridáme na osladenie javorový sirup alebo akýkoľvek sirup podľa vašich preferencii. Zmes dôkladne miešame a pridávame arašidobé maslo, dokedy nezačne byť tvarovateľná a tuhá. Uložíme ju do chladničky na minimálne pol hodinu.

Po pol hodine sa môžeme pustiť do tvarovania našich domácich kávových tyčiniek. Môžete na to použiť rôzne formy alebo vykrajovače, my sme si tyčinky vytvarovali na papieri na pečenie. Hotové tyčinky môžeme dozdobiť alebo namáčať v roztopenej čokoláde. Tento recept si každý prispôsobí podľa vlastných chutí a preferencií, najdôležitejšie ale je, aby zmes držala po kope a tyčinky sa nám nerozpadávali.

Hotové tyčinky môžeme skladovať v chladničke niekoľko dní a mali by sa dať aj zamraziť, ale to nemáme odskúšané, takže konajte na vlastné riziko. Ak ste športovec alebo chodíte do fitka, môžete pridať do tyčiniek proteínový prášok, čím povýšite kávové energetické tyčinky na ešte vyšší level. Môžeme potvrdiť, že tieto tyčinky naozaj nakopnú telo aj myseľ, ale dbajte na to, aby ste ich nekonzumovali neskoro večer a vyhli sa tak prebdenej noci. Budeme radi ak nám dáte vedieť, ako sa vám kávové tyčinky podarili a či vám pomohli zahnať únavu. 🙂

Ohodnoť článok

Výsledok 5 / 5. Počet hlasov: 122

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Žiadne komentáre

Napísať komentár