Top tipy na skladovanie kávy | Kofi.sk

Top tipy na skladovanie kávy

4.9
(20)

Káva, tak isto ako akákoľvek iná potravina vyžaduje správne uskladnenie, aby si zachovala svoju čerstvosť a vlastnosti výsledného nápoja boli aj po čase rovnako dobré, ako pri jej zadovážení. V minulosti sme sa už venovali tomu,akú vodu zvoliť, aby vaša káva chutila čo najlepsie. Dnes vám prinášame niekoľko tipov a faktov pre efektívne skladovanie kávy so zachovaním tej správnej arómy a chuti.

Čomu sa vyvarovať?

Káve najlepšie prospieva suché a vzduchotesné prostredie. Pri výbere miesta a nádoby na skladovanie vašej obľúbenej kávy treba klásť dôraz na vyhnutie sa vzduchu, vlhkosti, teplu a svetlu.

Správne miesto

Samozrejme najlepšie miesto na skladovanie kávy je v kuchyni respektíve v jej bezprostrednej blízkosti. Nikto nechce hľadať svoju kávu o 6tej ráno kade tade po dome. Musí to byť ale miesto, kde káva ostane najdlhšie čerstvá a chutná.

  • Chladné, tmavé a hlavne suché miesta (poličky, skrinky atď.) sú najlepšie miesta na uskladnenie
  • Mrazničky a chladničky na skladovenie nie sú vhodné, keďže sa v nich udržuje vysoká vlhkosť
  • Vyhnúť sa treba miestam, kde vzniká teplo, to znamená na miestach blízko trúby alebo miesta vystavené priamemu slnečnému žiareniu

Typy nádob na skladovenie kávy

Akonáhle otvoríte obal svojej kúpenej kávy, začína veľmi rýchlo strácať na čertstvosti. Práve preto je dôležité kávu presunúť akonáhle otvoríte pôvodný obal. Sklo, keramika alebo nereaktívne kovy sú ideálne materiály na dlhodobé skladovanie kávy. Ideálne sú sklenené poháre s gumovým tesnením využívané na zaváranie alebo nádoby na skladovanie potravín.

Existujú aj špeciálne vákuové nádoby vyrábané priamo na uskladnenie kávy. Pri zatváraní sa ventilom vysaje vzduch a dnu sa už nedostane. Dostupné sú kovové aj plastové varianty od rôznych výrobcov.

Našim favoritom sú produkty od výrobcu Tightvac, ktorý sa špecializuje práve na uskladnovanie potravín. Konkrétne sme si obľúbili produkt Coffeevac, ktorý splňuje všetky predpoklady na správne skladovanie kávy. V čiernom prevedení dokonale chráni kávu pred svetlom, tým pádom nemusí byť uložený v úplnej tme. Ďalšou výhodou je dokonalé tesnenie vzduchu a vodeodolnosť, ktorú sme na vlastnej koži otestovali a produkt obstál nad očakávania. Nielen káva, ale aj všetky ostatné potraviny skladované v Tightvac ostali dlhšie čerstvé a ich vôňa a vlastnosti sa nezmenili.

Ak chcete, aby vaša obľúbená kávička chutila tak dobre, ako na začiatku keď ste si ju kúpili, dbajte na jej správne skladovanie. Malou investíciou si viete predĺžiť životnosť vašej kávy a pôžitok z nej bude zakaždým rovnaký.

Kofi odporúča: Nádoba na uchovávanie kávy

Ohodnoť článok

Výsledok 4.9 / 5. Počet hlasov: 20

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Žiadne komentáre

Napísať komentár