Veľká recenzia kávových Mazagrande nápojov | Kofi.sk
mazagrande kavovy napoj v malej plechovke

Veľká recenzia kávových Mazagrande nápojov

4.9
(46)

Mazagrande nie je len ďalším sladeným energetickým nápojom alebo limonádou. Je to osviežujúci nealkoholický nápoj, ktorý spája jemné perlivé citrusové šťavy a kávový extrakt. Originálna chuť a prirodzená energia kávového osvieženia dokáže v každom prebudiť zvedavosť. A naviac si môžete vybrať hneď zo štyroch príchutí mazagrande nápojov – Mazagrande Original, Forte, Fresh Citrus a Brusnica.

História

Pôvod Mazagrande siaha do histórie dávneho nápoja – mazagranu. Mazagran vznikol zo zvedavosti vtedy, keď francúzski legionári v Alžírsku rozmýšľali nad tým, ako najlepšie utíšiť smäd v spalujúcej horúčave. Zvedavosť ich priviedla až k spojeniu kávy a citrónovej šťavy so sódovkou. Výsledkom bol osviežujúci nápoj pomenovaný podľa pevnosti Mazagran, ktorú práve obliehali. Odvtedy sa nápoj postupne šíril po svete, uchytil sa hlavne v Portugalsku a v ostatnom čase si získava stále väčšiu obľubu aj u nás. Nápoje Mazagrande nájdete v supermarketoch, pumpách alebo v kaviarňach Tchibo.

Mazagrande Brusnica

mazagrande brusnicovy kavovy napoj v malej cernevej plechovke

Priznám sa, že som nevedel čo od Mazagrande nápoju čakať. Nevedel som si predstaviť spojenie citrusov a kávy. Po prvom privoňaní k nápoju cítiť jemnú arómu, ktorá doslovne kombinuje vôňu kaviarne a brusiniek. Vôňa nepôsobí umelo ani chemicky, jedná sa naozaj o prírodnú arómu, ktorá sa človeku nevnucuje a nehrá sa na niečo, čím nieje.

Chuť nápoja dokonale kopíruje jeho arómu. Je relatívne sladký, ale nečakajte prehnane sladký nápoj podobný Red Bullu. Mazagrande ťažko prirovnať k niečomu podobnému, je to jednoducho unikátny nápoj s vlastnou charakteristikou. Chuť brusiniek je výrazná a ťažko by ste si ju zamenili s niečím iným.

Výživové údaje na 100ml

 • Kofeín: 22mg
 • Tuky: <0,1g
 • Sacharidy: 6,2g cukru
 • Bielkoviny: <0,1g
 Body: 2 / 5 

Mazagrande Fresh Citrus

mazagrande fresh citrus kavovy napoj v sedej malej plechovke

Tento druh Mazagrande v sebe ukrýva chuť kávy prepojenú s citrusmi ako citrón, limetka a grep. Prvé čo mi napadlo po otvorení plechovky – radler? V prvej chvíli sa aróma naozaj skrýva za tropickú vôňu pomela, ktorú si všetcia spojujeme s populárnou značkou radleru. Aróma ale doznieva kávovým podtónom podobne ako v brusnicovej verzií, je však slabšia a prebíjajú ju citrusy.

Chuť je sviežejšia a imponuje mi viacej ako brusinka. Nemôžem si pomôcť, ale spojitosť s radlerom je naozaj veľká. Nápoj mi chutí, ako keby ste do neumytej šálky z kávy naliali radler, ale v tom dobrom zmysle. V tomto prípade by som si vedel Mazagrande Fresh vychutnať aj v pollitráku v lete na terase ako kofeínovú náhradu za radler. Nápoj mi nahradil poobednú kávu a príjemne ma dobil energiou na zvyšok dňa.

Výživové údaje na 100ml

 • Kofeín: 22mg
 • Tuky: <0,1g
 • Sacharidy: 6,2g cukru
 • Bielkoviny: <0,1g
 Body: 3,5 / 5 

Mazagrande Original

mazagrande original kavovy napoj v zelenej malej plechovke

Táto verzia z veľkej časti pripomína Mazagrande Fresh Citrus, ale nájdu sa rozdiely, ktoré ich robia odlišnými. Originál má o polovicu menej kofeínu ako predchádzajúce dva nápoje, preto je vhodnejší aj na príležitosti, keď nechcete napumpovať telo kofeínom, ale len si užiť osviežujúce spojenie kávy a limonády.

Ďalší rozdiel je badateľný po otvorení nápoja. Aróma citrusov na štýl radleru nieje taká výrazná ako v predchádzajúcej verzií, ale je prítomná. Chýba tam náznak limetky a grepfruitu, ktoré robili Fresh Citrus dokonale osviežujúcim nápojom. V tomto prípade dominuje z dvoch tretín vôňa citrónu a zvyšnú tretinu predstavuje kávová vôňa, respektíve vôňa, ktorá vás pohladí na duši pri každej návšteve vašej obľúbenej kaviarne. Podľa môjho názoru je slabším bratom Freshu bez exotickej chuti, ktorú Fresh ponúka.

Chuť je fádnejšia a menej výraznejšia tak isto ako aj aróma. Tropickú chuť rýchlo nahrádza kávová. Tak to vôňa tak aj aróma dominuje citrónovým nádychom. Síce je nápoj menej výrazný, ale je osviežujúci a určite si nájde svojich fanúšikov, no na rozdiel od Freshu, by som si tento nápoj v pollitráku predstaviť nevedel.

Výživové údaje na 100ml

 • Kofeín: 11mg
 • Tuky: <0,1g
 • Sacharidy: 6,2g cukru
 • Bielkoviny: <0,1g
 Body: 3/5 

Mazagrande Forte

mazagrande forte kavovy napoj v ciernej malej plechovke

Posledný testovaný nápoj Mazagrande Forte, obsahuje zo všetkých najviac kofeínu. Jeho množstvo je porovnateľné s energetickými nápojmi ako Red Bull, Monster a iné. Tým pádom Forte nakopne do nového dňa najlepšie zo všetkých testovaných nápojov. Okrem kofeínu disponuje aj vyššou dávkou cukru, ale ide o zanedbateľných 0,6g na 100 ml.
Čo sa týka vône nápoja Forte, je najviac podobná káve. Pomer arómy kávy ku citrusom je tak dva ku jednej. Je menej výrazná, ako pri predchádzajúcich nápojoch, ale to neznamená, že za ostatnými zaostáva.

Chuť sa nám v redakcií pozdáva zo všetkých najviac. Je príjemná a veľmi osviežujúca. Tak ako pri aróme nápoja tak aj pri chuti platí pomer kávy ku citrusom dva ku jednej. Forte je naozaj osviežujúci ľahký nápoj vhodný ako náhrada za presladené a nie moc zdraviu prospešné energetické nápoje.

Výživové údaje na 100ml

 • Kofeín: 36mg
 • Tuky: <0,1g
 • Sacharidy: 6,8g cukru
 • Bielkoviny: <0,1g
 Body: 4,5/5 

Záver

Za našu redakciu vyhráva Mazagrande Forte. Samozrejme sto ľudí, sto chutí, ale väčšina z nás sa zhodla na jednoznačnom víťazovi. Mazagrande je zaujímavá novinka vo svete nápojov a naozaj oceňujeme prepojenie kávy s osviežujúcimi nápojmi. Ako sme už spomínali je to skvelá voľba pre ľudí, čo nemajú čas na kávičku, a tak siahnu po rýchlej alternatíve. Z toho dôvodu vyzdvihujeme vskutku originálny dizajn a jeho praktickosť. Dajte nápoju Mazagrande určite šancu a okúste ho na vlastnej koži. Veď ako slogan Mazagrande hovorí – „ochutnaj zvedavosť“. 🙂

Ohodnoť článok

Výsledok 4.9 / 5. Počet hlasov: 46

Zatiaľ žiadne hlasy! Buď prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Žiadne komentáre

Napísať komentár