Americano ako druh kávy | Kofi.sk
informacie-co-je-americano

Americano ako druh kávy

Čo to Americano vlastne je ?

Jedná sa o espresso doplnené horúcou vodou pre zvýšenie jeho objemu, a to typicky v pomere 1: 5. Z hľadiska zákazníka požadujúceho “veľké espresso” je americano jeho jedinou správnou náhradou. Prípustné dva postupy: najskôr espresso a potom voda (dolieva si hosť sám podľa chuti) alebo najskôr voda a potom espresso. Druhý postup býva pomenovaný aj ako long black. Tak ako tak sa veľká časť cremy rozpustí, preto nebuďte smutní (ani za kávovarom, ani pri stole), je to normálne.

Aká je alternatíva ?

Na dlhej popíjanie je však vhodnejšie káva filtrovaná, ak je v ponuke. Domnievame sa, že ak ju barista pripraví správne z kvalitnej výberovej kávy, chutí oveľa lepšie ako americano.

co-je-americano

Najčastejšie chyby

Najčastejšie nerestí pri príprave americana je prepustenie celého objemu vody cez páku kávovaru, vznikne tak iba nepitelná tekutina s obsahom drevitých látok a zbytočne veľkého množstva kofeínu.

Ako vznikol názov Americano ?

Ani americano svoj názov nedostalo náhodou, podľa legendy vzniklo za druhej svetovej vojny, kedy americkým vojakom nechutilo silné espresso, a nechávali si ho preto riediť vodou.

Kofi odporúča: Lucaffe Mr. Exclusive 1kg

Ohodnoťte náš článok

Americano ako druh kávy
4.5 (89.63%) 27 hlas[ov]
Žiadne komentáre

Napísať komentár